Reshje shiu dhe bore në zonat malore/ Si parashikohet moti për sot, 2 mars 2023

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Reshje shiu dhe bore në zonat malore/ Si parashikohet moti për sot, 2 mars 2023

Këtë të enjte vendi ynë do të vijojë te jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme.

 

Moti parashikohet me vranësira dhe intervale kthjellimesh. Gjatë natës reshje shiu me intensitet të ulët në veriperëndim dhe jugperëndim të vendit, gradualisht reshjet e shiut do të shtrihen edhe në pjesën tjetër të vendit por me intensitet të ulët.

 

Advertisement

Në Alpe dhe majat e maleve reshje bore me intensitet të ulët. Era do të fryjë me drejtim nga juglindja me shpejtësi mesatare deri në 8m/sek, duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1ballë.

 

Temperaturat parashikohen: në zona malore 1 deri 14°C

 

Advertisement

në zona e ulëta 4 deri 19°C

 

në zona bregdetare 8 deri 20°C

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy