Rival i Vis Martinajt/ Dështon gjyqi ndaj Fatjon Muratit, i arratisur para se lokali i tij të sulmohej brutalisht

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Rival i Vis Martinajt/ Dështon gjyqi ndaj Fatjon Muratit, i arratisur para se lokali i tij të sulmohej brutalisht

Deshton në gjykaten e Tiranes seanca për të dhene pretencen per Fatjon Muratin dhe Kristjan Gjinin per arsenalin e armeve te gjetur ne 13 korrik te vitit te shkuar.

 

Shkak është bërë mungesa e avokates se Kristjan Gjinit.

Në seance ka qene avokati i Fatjon Muratit.

Advertisement

 

Seance e radhës u vendos në 29 mars.

 

Pak dite me pare persona te paidentifikuar sulmuan brutalisht me arme lokalin ne pronesi te Fatjon Muratajt, duke vrare banakieren e lokalit dhe duke plagosur 5 te tjere, mes te cileve edhe xhaxhain e Muratit.

Advertisement

 

Fatjon Murati ishte ne arrest shtepie, mirepo ai nuk gjendet ne banese dhe dyshohet se eshte arratisur drejt Turqise.

 

Mendohet se edhe sulmi me arme drejt lokalit te tij eshte nje hakmarrje e njerezve te Vi Martinajt, opasi Fatjon Murati ka qene i dyshuar si pjese e pergatitjes se krimit te rende te vrasjes se tre pjestareve te grupit te Vis Martinajt veren e vitit te kaluar ne Fushe-Kruje, ku nje nga viktimat ishte djali i xhaxhait te tij, Brilant Martinaj.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy