Rrahu nxënësin e shkollës së mesme/ Arrestohet roja në Dibër, e pësojnë edhe familjarët e tyre

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Rrahu nxënësin e shkollës së mesme/ Arrestohet roja në Dibër, e pësojnë edhe familjarët e tyre

Policia e Dibrës ka arrestuar rojen e një shkolle të mesme në këtë qytet, pasi është konfliktuar fizikisht me një nxënës të vitit të tretë, 21 vjeçarin me iniciale M.T.

Policia bën me dije se në pranga ka rënë edhe vëllai i të roit, pasi u përfshi në konflik dhe goditi rojen, 45 vjeçarin me iniciale K.E.

Advertisement

Por prokuroria ka nisur procedim penal edhe për vëllain e rojes, i cili  tentoi të futet me forcë në ambientet e komisariatit të Dibrës.

U konfliktua fizikisht me një 21-vjeçar (nxënës në vit të tretë), arrestohet në flagrancë roja i shkollës.

Advertisement

Arrestohet në flagrancë edhe vëllai i 21-vjeçarit, pasi u përfshi në konflikt dhe goditi rojën. 

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Dibër arrestuan në flagrancë shtetasin K. E., 45 vjeç, rojë i një shkolle të mesme, pasi është konfliktuar fizikisht me shtetasin M. T., 21 vjeç, nxënës i  shkollës së mesme.

Advertisement

Gjithashtu u arrestua në flagrancë shtetasi Sh. T., 27 vjeç, banues në Dibër (vëllai i 21-vjeçarit), pasi është përfshirë në konflikt dhe ka goditur rojen.

Në vijim të veprimeve u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal për shtetasin S. E. (vëllai i rojës së shkollës), pasi ka tentuar të futet me forcë në ambientet e Komisariatit të Policisë Dibër, ku ishte shoqëruar vëllai i tij, pas konfliktit.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy