Sekuestrimi i 870 kg kanabis në Berat/ Gjykata lë në burg 9 burra dhe 2 gra (EMRAT)

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gjykata e Beratit ka vendosur sot të lërë në burg 11 të arrestuarit pas zbulimit të serave me kanabis në Berat.

 

11 të arrestuarit kanë dalë sot në Gjykatën e Beratit për masën e sigurisë.

 

Advertisement

Prokurorja Albiona Papajani ka kërkuar arrest me burg dhe gjyqtari Pëllumb Zaimi ka vendosur të pranojë kërkesë.

 

Nëntë burra dhe dy gra janë arrestuar nga Policia pas zbulimit të serave me kanabis në fshatin Rërëz, Dimaj ku u sekuestruan 870 kilogramë lëndë narkotike kanabis sativa, 3 armë zjarri dhe sende që shërbenin për përpunimin dhe ambalazhimin e lëndës narkotike.

 

Advertisement

Të arrestuarit janë:

 

1– Jurgen Ujkaj

 

Advertisement

2- Bashkim Mema

 

3- Sidrit Bisha

 

Advertisement

4- Endrit Xheka

 

5- Edison Mema

 

Advertisement

6- Mirvaldo Disha

 

7- Hamdi Dyli, pronari që kishte lënë me qira serat

 

Advertisement

8- Blerim Xheka

 

9- Samuel Lushaj

 

Advertisement

10- Drita Mema

 

11- Izmira Mema

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy