Shpërthimi në Sarandë/ Tritoli iu vendos zyrtarit të shëndetësisë, hera e dytë brenda një viti (Emri)

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Shpërthimi në Sarandë/ Tritoli iu vendos zyrtarit të shëndetësisë, hera e dytë brenda një viti (Emri)

Policia ka dhënë informacion paraprak për shpërthimin që ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të mërkure në Sarandë.

Sipas policisë lënda plasëse është vendosur në hyrje të një garazhi.

Advertisement

Si pasojë, ka vetëm dëme materiale.

Ndërkohë, nga burimet bëhet me dije se garazhi në të cilin është vendosur tritoli është në pronësi të Drjetorit të Fondit të Sigurimit të Detyrueshëm të kujdesit Shëndetësor, Mariel Murati.

Advertisement

Muratit i është vendosur tritol edhe një vit më parë.

Sarandë/Informacion paraprak

Advertisement

Më datë 29.06.2022, rreth orës 22:40, në lagjen nr.4, Sarandë, në hyrjen e një garazhi, në pronësi të shtetasit M. M, ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse. Si pasojë janë shkaktuar dëme të vogla materiale.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe grupi hetimor, për të kryer veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy