Shqetësoi pushuesit me muzikën e lartë, procedohet 33-vjeçari në Himarë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Shqetësoi pushuesit me muzikën e lartë, procedohet 33-vjeçari në Himarë

Policia ka proceduar penalisht një 33-vjeçar për veprën penale “Prishja e qetësisë publike”. Pas denoncimit të pushuesve, policia ka kryer kontrolle në lokalin në pronësi të 33-vjeçarit dhe ka konstatuar muzikën e lartë.

 

Si pasojë, janë sekuestruar edhe pajisjes muzikore. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy