Shqetësuan pushuesit me muzikën e lartë, procedohen dy menaxherë lokalesh në Sarandë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Shqetësuan pushuesit me muzikën e lartë, procedohen dy menaxherë lokalesh në Sarandë

Policia e Sarandës ka proceduar penalisht dy menaxherë lokalesh, për shkak të muzikës së lartë. Njoftohet se zhurma tej normave të lejuara ishte kthyer në shqetësim për pushuesit, të cilët njoftuan uniformat blu.

 

“Për këto raste, janë referuar materialet në Prokurori ku ka nisur procedimi në gjendje të lirë për menaxherët e 2 lokaleve, shtetasit F. F., 38 vjeç, banues në Tiranë dhe R. Z., 41 vjeç, banues në Sarandë, për veprën penale “Prishja e qetësisë publike”, thuhet në njoftim.

 

Advertisement

Policia ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale pajisjet muzikore.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy