S’ka vend në varrezat e Fushë-Krujës/ Banorët i kërkojnë bashkisë të marrë masa

Pinterest LinkedIn Tumblr +
S’ka vend në varrezat e Fushë-Krujës/ Banorët i kërkojnë bashkisë të marrë masa

“Banesa e fundit” po bëhet gjithnjë e më shumë problem, për qytetarët në Fushë-Krujë, pasi ata po hasin vështirësi për të gjetur hapësirë për familjarët, që u ndahen nga jeta.

 

Sipas banorëve, bashkia duhet të marrë masa, duke blerë një parcelë tjetër toke.

 

Advertisement

Ndërkohë që problem mbetet edhe rrethimi i varrezave, ku prej disa kohësh persona të ndryshëm kanë prishur rrethimin, duke marrë hekurat dhe sikur të mos mjaftonte, problematikës i shtohen edhe mbeturinat e hedhura në zonë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy