Skemë mashtrimi me TVSH dhe fshehje të ardhurash, lëshohen 7 urdhër arreste

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Skemë mashtrimi me TVSH dhe fshehje të ardhurash, lëshohen 7 urdhër arreste

Prokuroria e Elbasanit ka lëshuar 7 urdhër arreste të cilat janë duke u ekzekutuar nga policia e Tiranës lidhur me goditjen e një grupi që merrej me rimbursimin e TVSH.

Mes personave që është lëshuar urdhër arrest është edhe një shtetas italian i akuzuar për veprën penale “Fshehja e të ardhurave” dhe “Krijimi i skemave mashtruese lidhur me tatimin mbi vlerën e shtuar”.

Deri më tani mësohet se janë ekzekutuar disa prej këtyre masave ndërsa kontrollet vijojnë ende nga policia.
Hetimet për këta persona kanë nisur rreth një vit më parë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy