Sot dita më e nxehtë në Shqipëri, termometri shënon 41 gradë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Sot dita më e nxehtë në Shqipëri, termometri shënon 41 gradë

Vala e të nxehtit, do të jetë e pranishme më së shumti në fillim të kësaj jave. Zonat perëndimore do të vijojnë të mbeten me temperatura të larta edhe pse parashikohen luhatjet si në tabelë.

Përgjatë zonave malore, kryesisht në mesditën e së enjtes parashikohen reshje të shkurtra shiu.

Era, do të fryjë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë e mesatare përgjatë bregdetit gjatë orëve të mesditës. Valëzimi në dete i forcës 2 dhe 3 ballë.
Ju urojmë një javë të mbarë!

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy