Bëni Like Struga.info në Facebook


Tragjedi në familjen shqiptare në Greqi, gjendet i vdekur fëmija i mitur

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tragjedi në familjen shqiptare në Greqi, gjendet i vdekur fëmija i mitur

Një fëmijë i mitur, u gjet i pajetë brenda banesës ku jetonte me prinderit në Farsala, lokalitet në Larissa të Greqisë.

 

Fëmija ishte  3 vjec e gjysmë, djali i një cifti shqiptarësh që jetonin dhe punonin në këtë vend.

 

Advertisement

Sipas informacioneve të portalit local larissanet , mëngjesin e kësaj të mërkure  nëna ka shkuar për të kontrolluar djalin e vogël, i cili është invalid dhe kishte probleme të tjera shëndetësore dhe ka konstatuar se ishte pa ndjenja.

 

Në vendngjarje ka mbërritur autoambulanca e cila ka transportuar fëmijën në spital në Farsalon ku u konfirmua vdekja e tij.

 

Advertisement

Sipas informacioneve të para, babai është larguar prej kohësh nga shtëpia, duke lënë bashkëshortën e tij me fëmijën e vogël.

 

Hetimet paraprake për ngjarjen po kryhen nga policia e Farsalon, ndërsa autopsi-nekropsia nëse do të urdhërohet nga prokuroria pritet të hedhë dritë mbi shkaqet e vdekjes.

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy