Tragjedia në Larisa të Greqisë/ Shqipëria në ditë zie, flamuri ulet në gjysmë shtizë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tragjedia në Larisa të Greqisë/ Shqipëria në ditë zie, flamuri ulet në gjysmë shtizë

Flamuri shqiptar është ulur sot në gjysmështizë në nderim të gjithë personave që humbën jetën nga përplasja e dy trenave në Larisa, të Greqisë.

 

Ka qenë kryeministri Edi Rama ai e cili e lajmëroi pak ditë më parë që e diela do të jetë ditë zie për vendin tonë.

 

Advertisement

Tragjedia në Larisa shkaktoi 57 viktima, mes tyre 4 shqiptarë.

 

Kujtojmë se protesta të shumta janë mbajtur pas aksidentit të dy trenave në qytetet kryesore greke ku shprehet revolta për jetët e humbura dhe kërkohet siguri në transportin hekurudhor në vend.

 

Advertisement

Përplasja e dy trenave me 341 pasagjerë dhe një ekuipazh prej 13 anëtarësh është më i rëndi që ka ndodhur në historinë e vendit.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy