Tragjike në Bulqizë/ I riu nuk siguron mirë kamionçinën, mjeti futet në oborrin e 55-vjeçarin dhe e lë të vdekur

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tragjike në Bulqizë/ I riu nuk siguron mirë kamionçinën, mjeti futet në oborrin e 55-vjeçarin dhe e lë të vdekur

Një burrë 55-vjeç ka humbu jetën në mënyrë tragjike, teksa qëndronte në oborrin e banesës së tij në Bulqizë.

 

Policia njofton se burri gjeti vdekjen pasi e shtypi një kamionçinë, e cila nuk ishte siguruar mirë nga 39-vjeçari.

 

Advertisement

Ky i fundit ka qenë duke ngaruar disa gurë në mjet dhe në një moment, mjeti ka rrëshkitur, duke zënë poshtë 55-vjeçarin.

 

Bulqizë/Informacion paraprak

 

Advertisement

Në fshatin Shtushaj në Bulqizë, shtetasi A.T., 39 vjeç,  duke ngarkuar  automjetin e tij tip kamionçinë me gurë, nuk ka siguruar mirë automjetin dhe si pasojë automjeti ka rrëshkitur  duke rënë në banesën e shtetasit  I.D.,  rreth 55 vjeç.

 

Shtetasi I.D, në momentin e rënies së automjetit ndodhej në oborrin e banesës dhe  për pasojë ka humbur jetën, pasi e ka goditur  automjeti.

 

Advertisement

Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në Komisariatin e  Policisë Bulqizë për veprime të mëtejshme.

 

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të këtij aksidenti.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy