U gjet e pajetë poshtë urës së Durrës/ 32-vjeçarja me plagë në trup, shoqërohen 17 persona

Pinterest LinkedIn Tumblr +
U gjet e pajetë poshtë urës së Durrës/ 32-vjeçarja me plagë në trup, shoqërohen 17 persona

Policia ka dhënë detaje në lidhje me të renë e gjetur mëngjesin e kësaj të mërkure pa shenja jete poshtë urës së Dajlanit, në Durrës.

 

Blutë bëjnë me dije se viktima është identifikuar si 32-vjeçarja Luljeta Preza, banuese në Sukth të Durrësit.

 

Advertisement

Si rezultat i veprimeve hetimore të kryera paraprakisht nga grupi i posaçëm i ngritur për zbardhjen e kësaj ngjarjeje dhe nga ekspertët e mjekësisë ligjore, si dhe nga këqyrja e trupit të pajetë të 32-vjeçares, dyshohet se kjo shtetase e ka humbur jetën për shkak të dëmtimeve të marra në trup, nga një mjet prerës.

 

Deri më tani, në ambientet e Policisë së Durrësit, janë shoqëruar 17 shtetas të cilët dyshohet se kanë dijeni për këtë rast.

 

Advertisement

Ndërkohë, grupi hetimor vijon hetimet e thelluara për të dokumentuar plotësisht rrethanat e këtij rasti, si dhe për të përcaktuar autorësinë e tij.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy