U kapën në Uzinën e Gramshit në gusht të 2022-shit/ Gjykata e Elbasanit liron dy rusët dhe ukrainasin që akuzoheshin për spiunazh

Pinterest LinkedIn Tumblr +
U kapën në Uzinën e Gramshit në gusht të 2022-shit/ Gjykata e Elbasanit liron dy rusët dhe ukrainasin që akuzoheshin për spiunazh

Gjykata e Elbasanit për shkak te afateve hetimore, ka liruar dy rusët Svetlana Timofevaa dhe Mikhail Zorin si dhe ukrainasin Fedir Alpatov.

 

Mësohet se Timofeva dhe Alpatov do të qëndrojnë nën masën detyrim paraqitje dhe Zorin arrest shtëpiak.Kjo masë do të jetë në fuqi deri në mbyllje të hetimeve.

 

Advertisement

Fund gushtin e vitit të shkuar Sveltana  Timoveva bashkë me Mikhail Zorin dhe Fedir Alpatov tentuan të hynë në ish-zonën  ushtarake në Gramsh dhe hodhën spray djegës tek rojet ushtarake të objektit.

 

Pas arrestimit dhe ngritjes së akuzave për spiunazh atyre u është caktuar masa e arrestit me burg masë e lënë në fuqi edhe nga apeli Durrësit.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy