Veliaj për “5 Majin”: Mirënjohje e përjetshme për Dëshmorët e paharruar të Atdheut

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Veliaj për “5 Majin”: Mirënjohje e përjetshme për Dëshmorët e paharruar të Atdheut

Me rastin e Ditës së Dëshmorëve të Kombit, Bashkia e Tiranës është mbuluar nga një flamur gjigand. Përmes një postimi në rrjete sociale, Veliaj shkruan:

 

“Sot 5 Maji, Dita e Dëshmorëve të Kombit!Lavdi, nderim dhe mirënjohje e përjetshme për Dëshmorët e paharruar të Atdheut”.

 

Advertisement

Bashkia e Tiranës i ka kushtuar një vëmendje të veçantë jo vetëm rehabilitimit të Varrezave të Dëshmorëve, por dhe përkujtimit të datave dhe ngjarjeve historike për vendin tonë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy