Zjarri në ‘Astir’ / Dalin pamjet nga garazhi i pallatit, fëmijët u nxorrën nga zjarrëfikësit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Zjarri në ‘Astir’ / Dalin pamjet nga garazhi i pallatit, fëmijët u nxorrën nga zjarrëfikësit

Janë publikuar pamjet nga ngjarja e orëve të para të mëngjesit në zonën e Astirit.

Në pamjet duket tymi që ka mbuluar të gjithë bllokun e pallateve dhe zjarrëfikësit që punojnë për shpëtimin e banorëve dhe shuarjen e flakëve.

Advertisement

Mësohet se zjarrëfikësja është vonuar për shkak të një autromjeti që ishte parkuar keq dhe kishte bllokuar kalimin.

Nga zjarri mbetën të lënduar 8 persona ndërsa janë shkrumbuar 4 automjete.

Advertisement

Zjarri ishte i qëllimshëm dhe objektiv i tij ka qenë pikërisht automjeti i pronarit të pallatit, Sino Llanaj.


Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy