Ajaxi – Roma, ndeshja derbi e çerekfinales të Ligës së Evropës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dueli ndërmjet Ajaxit dhe Romës po shihet si derbi i fazës çerekfinale të Ligës së Evropës, në shortin e tërhequr të premten.

Për dallim prej Romës, skuadrat nga Premier League, Manchester Unitedi dhe Arsenal, kanë kundërshtarë dukshëm më të lehtë në çerekfinale.

Unitedi do të përballet me Granadan derisa Arsenali do të ketë punë me Sllavinë e Pragës.

Çifti tjetër çerekfinal është Dinamo e Zagrebit me Villarrealin. Fituesi i duelit mes Ajaxit dhe Romës, në gjysmëfinale do të përballet me fituesin e ndeshjes Manchester United – Granada.

Advertisement

Ndeshjet e para çerekfinale do të luhen më 8 prill derisa ato të kthimit pas një jave. Finalja e Ligës së Evropës, do të zhvillohet në Poloni më 26 maj.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy