Andry Murray rezulton pozitiv me koronavirus

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tenisti i famshëm botëror Andry Murray ka rezultuar pozitiv në testin për Covid-19 duke vënë kështu në dyshim planet e tij për të marrë pjesë muajin e ardhshëm në Austrialia Open.

Kampioni i dyfishtë i Wimbledon i cili ishte gati të nisej për në Melburn brenda 36 orësh është detyruar të karantinohet dhe izolohet në shtëpinë e tij në Londër.

Murray shpreson se do t’i lejohet të udhëtojë më vonë për në Australi ndonëse ka simptoma të lehta të virusit.

Australian Open do të nisë më 8 shkurt të këtij viti.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 Struga.info | Privacy policy