Atletet amerikane ndërpresin stërvitjet në Japoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Atletet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës e kanë anuluar kampin stërvitor para-Olimpik në Japoni për shkak të shqetësimeve me pandeminë e koronavirusit.

Qyteti nikoqir, Tokio, është nën masa emergjente, 10 javë para nisjes së Lojërave më 23 korrik.

Sportistet amerikane është dashur të stërviten afër Chibas dhe qeveria lokale ka thënë se shqetësimet dhe siguria e…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy