Bayern Munichu pas sulmuesit të Real Madridit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bayern Munichu mund ta transferojë sulmuesin e Real Madridit, Lucas Vazquez.

Mediat spanjolle kanë raportuar se drejtuesit e klubit gjerman janë të interesuar për shërbimet e sulmuesit.

29-vjeçari do të largohet nga madrilenët si futbollist i lirë pasi nuk ka pranuar vazhdimin e kontratës.

Drejtuesit e klubit gjerman do të nisin bisedimet me menaxherin e lojtarit për ta bindur të transferohet në Bundesliga.

Advertisement

Vazquez këtë sezon në 22 ndeshje në La Liga ka shënuar dy gola dhe ka bërë pesë asistime.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy