Benitezi mund të menaxhojë Arsenalin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ish-trajneri i Liverpoolit dhe Real Madridit, Rafael Benitez, është kandidat kryesor për të marr drejtimin e Arsenalit.

Sipas të përditshmes angleze “The Mirror”, drejtuesit e klubit londinez e shohin Benitezin si trajnerin aktual për “Topçinjtë”.

Arsenali nën udhëheqjen e trajnerit Mikel Arteta pas 15-të xhirove janë në vendin e 15-të me 17 pikë të tubuara.

Benitez aktualisht është trajner i skuadrës Dalian Professional në kampionatin kinez.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy