Beqiri e Ismajli ndajnë drejtësi për “Euro 2022”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Besar Beqiri dhe Besart Ismajli do të udhëtojnë të dielën për në Slloveni, për të ndarë drejtësi në një ndeshje parakualifikuese për Kampionatin Evropian të futsallit, “Euro 2022”.

Dyshja Beqiri e Ismajli janë të deleguar për duelin Sllovenia – Letonia, që zhvillohet të hënën nga ora 18:30.

Është duel i rëndësishëm që siguron një vend në Evropianin e vitit të ardhshëm që mbahet në Amsterdam e Groningen të Holandës, nga 19 janari deri më 6 shkurt 2022.

“Një muaj më herët ishim në ndeshjen Polonia-Norvegjia. Pas paraqitjeve të mira dhe ngritjes në listë, pra nga e treta në të dytën, vijnë ndeshjet më të rëndësishme siç janë kualifikimet për Evropian. Ngritja në listë është si rezultat i paraqitjeve të mira në ndarjen e drejtësisë në ndeshjet e Ligës së Kampionëve”, ka thënë të shtunën për KOHËN gjyqtari i futsallit, Besar Beqiri, që më parë kishte ndarë drejtësi në ndeshjet preliminare të “Championsit”, njësoj si Ismajli.

Advertisement

Si gjyqtarë i parë e i dytë, Beqiri e Ismajli ishin deleguar edhe muajin e kaluar. Që të dy janë gjyqtarë me stemë të FIFA-s.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy