Berisha realizon gol për Salzburgun

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mërgim Berisha e ka realizuar një gol për Salzburgun në fitoren 3:1 ndaj LASK-ut në xhiron e 11-të të Bundesligës së Austrisë.

Berisha e realizoi golin e dytë në minutën e 63-të, ndërsa luajti 70 minuta. Për Salzburgun u aktivizua Albert Vallqi nga minuta e 74-të.

Për Berishën është goli i gjashtë në Bundesligë. Ai i ka realizuar edhe katër gola në Ligën e Kampionëve dhe i ka edhe dy asistime.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy