Chelsea favorit për Agueron

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sergio Aguero është i vendosur të vazhdojë karrierën e tij në Premier League. Sipas mediave angleze Chelsea është favorit për të nënshkruar me sulmuesin e Manchester Cityt.

Aguero në fund të sezonit do të jetë futbollist i lirë pasi nuk ka pranuar vazhdimin me “Qytetarët”.

Chelsea thuhet se ka pasur kontakte të vazhdueshme me lojtarin të cilin po synon ta bind të transferohet në “Stamford Bridge”.

Për shërbimet e sulmuesi argjentinas interesim kanë shprehur edhe Liverpooli, Barcelona dhe PSG-ja.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy