Chelsea mposhti Morecamben për të kaluar rrethin e katër të FA Cup

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dy gola në secilën pjesë bënë që Chelsea të kalojë lehtësisht në rrethin e katërt të FA Cup.

“Blutë e Londrës” fituan 4:0 kundër skuadrës Morecambe në “Stamford Bridge” të dielën.

Mason Mount, Timo Werner, Callum Hudson-Odoi dhe Kai Haverts u shënuan në listën e realizatorëve kundër skuadrës që bën gara në League Tëo.

Ky rezultat ka sjellë qetësi te trajneri Frank Lampard, për të cilin ishte fitoja e dytë në tetë ndeshje, një seri që e rrëzoi skuadrën e tij në vendin e nëntë në tabelën e Premier Leagues.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 Struga.info | Privacy policy