Çiklistët olimpikë shijojnë “flluskën” natyrore jashtë Tokios

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zëri i indinjuar nga UCI, organi global drejtues për çiklizëm dhe disa dhjetëra çiklistë që do të garonin në ngjarjet e çiklizmit në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, ishte i lehtë për t’u kuptuar. Propozimi origjinal i paraqitur nga organizatorët përfshinte një pistë prej 100 milionë dollarësh që do të ndërtohej në qytet, afër zemrës së…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy