City heq dorë nga Martinez, kthen sytë kah Haalandi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Manchester City i ka dhënë fund interesimit të tij për sulmuesin e Interit, Lautaro Martinez, pasi ai thuhet se është i gatshëm të nënshkruajë kontratë të re me Interdin, raportoi të martën “Eurosport”. Skuadra e udhëhequr nga Pep Guardiola tani synon ta bind Erling Haalandin e Borussia Dortmundit.

Sulmuesi i talentuar norvegjez me Dortmundin ka kontratë deri në qershor të vitit 2024. Vlera e Haalandit në treg është 100 milionë euro, ndërsa këtë edicion në 22 ndeshje në të gjitha garat ka shënuar po aq gola dhe ka kontribuar me gjashtë asistime.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy