COVID trondit përsëri Shqipërinë, edhe Sokol Cikalleshi pozitiv: Humbet sfidën me Poloninë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
COVID trondit përsëri Shqipërinë, edhe Sokol Cikalleshi pozitiv: Humbet sfidën me Poloninë

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit tronditet përsëri nga COVID-19. Një tjetër titullar humbet sfidën kudër Polonisë dhe vë në vështirësi të mëdha trajnerin Edi Reja.

Sulmuesi Sokol Cikalleshi ka rezultuar pozitiv ndaj COVID në testet që kryhen nëj ditë para sfidave dhe për këtë arsye është izoluar menjëherë nga pjesa tjetër e ekipit.

Ai nuk ka marrë pjesë në stërvitjen e sotme të kuqezinjve pasi tashmë nuk llogaritet në planet e teknikut italian për sfidën ndaj Levandovski & Co.

Çikalleshi është rasti i dytë pozitiv pas Hoxhallarit në këtë grumbullim mes kuqezinjve, ndërsa i infektuar ka rezultuar që në fillim të grumbullimit edhe fizioterapisti Voci.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy