De Rossi shtrihet në spital për shkak të COVID-19

Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Il Tempo” raporton se anëtari i stafit të Italisë, Daniele De Rossi ka dalë pozitiv për COVID-19 dhe është i shtruar në spitalin “Spallanzi”.

Ish-kapiteni i Romës doli pozitiv pas shpërthimit të koronavirusit në skuadrën e Italisë gjatë kualifikimeve të Kupës së Botës në fund të marsit.

Gazeta raporton se ish-mesfushori është shtruar në spital në Romë, vetëm disa javë pasi kishte filluar përvojën e tij me Azzurrin.

De Rossi u emërua si anëtar i stafit teknik nën trajnerin Roberto Mancini të Italisë muajin e kaluar.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy