Depay në plane të Barcelonës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Memphis Depay nuk e ka ndërmend ta vazhdojë kontratën me Lyonin, që i skadon në verën e vitit 2021.

Holandezi dëshiron të kalojë te Barcelona, ekip që ka shprehur interesim për shërbimet e tij.

“Mundo Deportivo” shkruan se Lyoni është i gatshëm ta shesë Depayn për 25 milionë euro, pasi në fund të sezonit lojtarit i skadon kontrata dhe mund të largohet si futbollist i lirë.

Nëse Depay do të transferohet te Barça, atëherë do të bashkohet me trajnerin Ronald Koeman, me të cilin ka punuar te Holanda.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy