Diaby në radarin e Realit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Skuadra e Real Madridit ka shprehur interesim për sulmuesin e krahut, francezin Moussa Diaby kanë raportuar të enjten mediumet e huaja.

Diaby është pjesë e Bayer Leverkusenit dhe këtë edicion po shkëlqen te ekipi gjerman.

21-vjeçari në 35 ndeshje të luajtura në të gjitha garat, ka shënuar nëntë gola dhe ka asistuart 12 herë.

Diaby është pjesë e Leverkusenit prej verës së vitit 2019 kur iu bashkua nga Paris Saint-Germaini për 15 milionë euro dhe me ekipin nga Bundesliga ka kontratë deri në vitin 2025.

Advertisement

Për transferimin e tij, Real Madridi është i gatshëm të paguajë 40 milionë euro dëmshpërblim.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy