Disa të lënduar e mbi 100 të arrestuar në festën e tifozëve të Cërvena Zvezdës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Disa persona janë lënduar dhe më tepër se 100 tifozë të Cërvena Zvezdës janë arrestuar pas përplasjeve të dhunshme gjatë festimit të titullit të Serbisë në futboll, raporton agjencia AP.

Tifozët filluan fillimisht të ndiznin fishekzjarrë nga urat dhe brigjet e lumit Sava në qendër të Beogradit në mbrëmjen e të shtunës dhe më pas filluan të…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy