Drita barazon me Drenicën, Besa mposht Feronikelin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kampionia në fuqi, Drita, është ndalur në barazim në Gjilan nga skuadra vizitore e Drenicës. Besa në Pejë që është thuajse jashtë Superligës për edicionin e ardhshëm, mposhti Feronikelin e drejtuar nga Klodian Duro.

Drita barazoi 1:1 me Drenicën, ndërsa Besa mposhti Feronikelin, 2:1.

Drita ishte e para që kaloi në epërsi në minutën e 29-të nëpërmjet gjuajtjes së fuqishme e të saktë të Bujar Shabanit. Tre minuta para fundit të pjesës së parë, Baton Zabërgja i asistuar nga Kreshnik Uka, barazoi rezultatin në 1:1, që në fund doli të jetë përfundimtar i duelit të xhiros së 26-të që u zhvillua të shtunën.

Nga ana tjetër, pejanët e drejtuar nga trajneri Leotrim Krasniqi, fituan falë dy shënimeve të Ardit Tahirit, në minutën e 15-të dhe të 39-të. Golin e vetëm për ekipin nga Drenasi e realizoi Marko Simonovski.

Advertisement

Pas 26 xhirove, Drita ka 55 pikë dhe është lidere, ndërsa Drenica është në vendin e parafundit me 27 pikë. Feronikeli mbetet në vendin e gjashtë me 31 pikë, kurse Besa e fundit, me fitoren e dytë të sezonit, ka 10 pikë gjithsej.

Prapa Dritës janë Ballkani dhe Prishtina që kanë 52, respektivisht 50 pikë të tubuara, por me nga një ndeshje më pak të zhvilluar.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy