Dybala me kontratë të re

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Drejtori sportiv flet për situatën e sulmuesit Juventusi nuk e ka ndërmend ta lejojë largimin e Paulo Dyabalas. Drejtori sportiv i klubit italian, Fabio Paratrici, ka bërë të ditur se janë duke vazhduar negociatat për vazhdimin e kontratës me sulmuesin argjentinas.

“Dybala ka disa probleme me lëndime dhe nuk kemi pasur shumë kohë të takohemi. Sigurisht që prioriteti ynë është që të vazhdojmë kontratën me të. Do të flasim së shpejti edhe për rinovimin e kontratës”, deklaroi Paratici. Dybala ka kontratë me Juventusin deri në vitin 2022.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy