E konfirmon Federata e Kazakistanit: Qeveria nuk lejoi ndeshjen me Kosovën për arsye politike

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pasi ka anuluar ndeshjen ndaj Kosovës, Kazakistani ka aranzhuar miqësore ndaj Maqedonisë së Veriut. Ndeshja Maqedoni e Veriut – Kazakistan luhet më 4 qershor në Shkup. Atë ditë, lojtarët e Kazakistanit është dashur të jenë në Prishtinë dhe të luajnë ndaj Kosovës në “Fadil Vokrri”.

Në Federatën e Futbollit të Kazakistanit kanë konfirmuar se kishin vullnet…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy