Ekipi olimpik i Australisë triumfoi ndaj Argjentinës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ekipi olimpik i Australisë në futboll, e ka mposhtur Argjentinën me rezultat 2:0, në ndeshjen e xhiros së parë të Grupit C të turneut olimpik “Tokio 2020”.

Një gol në pjesën e parë dhe një tjetër në të dytën kanë qenë të mjaftueshëm për australianët që të rrëmbejnë 3 pikë.

Lachlan Wales në minutën e 14-të dhe Marco Tilio…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy