Entuziazëm dhe brohoritma/ Nis ndeshja Shqipëri-Moldavi, kuqezinjtë shpresplotë për të ‘vulosur’ kualifikimin drejt Berlinit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Entuziazëm dhe brohoritma/ Nis ndeshja Shqipëri-Moldavi, kuqezinjtë shpresplotë për të ‘vulosur’ kualifikimin drejt Berlinit

Kuqezinjtë kanë nisur ‘betejën’ e tyre në Moldavi, kur pritet të rishkruajnë historinë drejt kualifikimit për herë të dytë në Europian. Fitorja përballë Moldavisë do të kualifikonte automatikisht kuqezinjtë në ëndrrën e tyre drejt Berlinit, ndërsa Kombëtarja Shqiptare ka të gjitha resurset për të ‘mposhtur’ kundërshtarin.

 

Aty në humbje e fitore, edhe këtë të premte tifozët kuqezinj kanë udhëtuar drejt Moldavisë, për të mbështetur djemtë e kombëtares në këtë sfidë.

 

Advertisement

Megjithatë kuqezinjtë kanë në dispozicion edhe ndeshjen e datës 20 nëntor ndaj Ishujve Faroe në Tiranë për tu kualifikuar.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy