Erling Haaland, ylli dhe krenaria e fabrikës së futbollit në Bryne

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dyert e sallave sportive në qytetin e qetë të Norvegjisë Bryne ishin gjithmonë të hapura – një ikje e mirëpritur për fëmijët vendas. Shumë talente futbolli u shfaqën, por një në veçanti u dallua: Erling Braut Haaland. Ishte në këtë qytet me rreth 12.000 banorë në një vend të fiksuar pas sporteve dimërore ku ndoshta futbollisti i ri më emocionues në botë…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy