“Fatkeqësisht do të kem një mik më pak në Shqipëri”, De Biasi për Ylli Mihalin: S’do të harroj kurrë për vlerat që tregove

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Fatkeqësisht do të kem një mik më pak në Shqipëri”, De Biasi për Ylli Mihalin: S’do të harroj kurrë për vlerat që tregove

Ndarja e parakohshme nga jeta e Ylli Mihalit ka tronditur gjithë opinionin sportiv e veçanërisht ata që kanë pasur fatin ta njohin nga afër. Një ndër ta është edhe Gianni De Biasi, ish-trajneri i Kombëtares sonë që ka shkruar disa rreshta për 55-vjeçarin e ndjerë.

Përmes një postimi në faqen e tij zyrtare, tekniku italian e kujton Mihalin si një profesionist të vërtetë që i dashuronte ngjyrat kuqezi.

“Jam vërtet i trishtuar për zhdukjen e mikut tim Ylli.  Personi që e vlerësova shumë, njerëzisht dhe profesionalisht.  Fiziku i tij i bëshëm fshehu një shpirt të mirë dhe bujar, një person autentik që e donte punën e tij dhe Kombëtaren tonë.

Fatkeqësisht do të kem një mik më pak në Shqipëri, por unë do të mbaj praninë tënde të dashur Ylli në zemrën time.  Faleminderit per gjithcka.  PREHU NE PAQE MIKU IM”, ka shkruar ish-trajneri i Kombëtares.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy