Favoritët për të fituar Champions League, superkompjuteri “dërgon” trofeun në Angli

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Favoritët për të fituar Champions League, superkompjuteri “dërgon” trofeun në Angli

Manchester City shihet si skuadra favorite për të fituar Champions League në edicionin 2021-2022.

Sipas një parashikimi të bërë nga superkompjuteri i “FiveThirtyEight”, skuadra e Guardiolës, e cila në sezonin e fundit u mposht në finale nga Chelsea, është favortite për të ngritur trofeun, me 16%.

Në vendin e dytë renditet Bayern Munich me 11% të shanseve, ndërsa pas tyre vijnë Chelsea me 10%, Liverpool me 9% dhe Barcelona me 5%.

Bie në sy PSG, që pavarësisht se ka bërë shumë blerje, një ndër to Leo Messi, rednitet në vendin e 10 me 4%.

Advertisement

RENDITJA E PLOTË E FAVORITËVE SIPAS SUPERKOMPJUTERIT:

Manchester City – 16%

Bayern Munich – 11%

Chelsea – 10%

Advertisement

Liverpool – 9%

Barcelona – 8%

Real Madrid – 6%

Manchester United – 5%

Advertisement

Ajax – 5%

RB Leipzig – 4%

Paris Saint -Germain – 4%

Borussia Dortmund – 4%

Advertisement

Atletico Madrid – 4%

Inter Milan – 4%

Juventus – 2%

Sevilla – 2%

Advertisement

Atalanta – 1%

FC Salzburg – 1%

Wolfsburg – <1%

Benfica – <1%

Advertisement

FC Porto – <1%

Villarreal – <1%

AC Milan – <1%

CP Sporting – <1%

Advertisement

Zenit Shën Petersburg – <1%

Lille – <1%

Shakhtar Donetsk – <1%

BSC Young Boys – <1%

Advertisement

Club Brugge – <1%

Besiktas – <1%

Dynamo Kyiv – <1%

Malmo – <1%

Advertisement

Sherif Tiraspol – <1%

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy