FFK-ja pranon se garat ilegale të serbëve po cenojnë integritetin e saj dhe të shtetit të Kosovës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Organizimi i “Kupës së Kosovës dhe Metohisë” në futboll, ka alarmuar FFK-në. Ajo ka pranuar se me këtë organizim të serbëve, po cenohet integriteti i shtetit. FFK-ja ka thënë se e ka njoftuar UEFA-n e FIFA-n për këtë shkelje, ndërsa pret veprim konkret nga institucionet e vendit për të ndërprerë këto aktivitete. Gara ilegale e “Kupës së Kosovës e…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy