Florent Hadërgjonaj e regjistroi asistimin e parë në Superligën e Turqisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Futbollisti i Kosovës, Florent Hadërgjonaj, e ka bërë asistimin e parë në Superligën e Turqisë të dielën gjatë ditës.

Kasimpasa fitoi 2:0 kundër Genclerbirligit në kuadër të xhiros së 10-të në elitën e futbollit turk.

Hadërgjonaj që luajti në gjithë ndeshjen, në minutën e 17-të të duelit, dha një top për Armin Hoxhiqin që nuk gaboi nga kjo pozitë, ndonëse ishte pozitë e dyshimtë jashtë loje.

Hoxhiq e shënoi edhe golin e dytë dhe të rezultatit final në minutën e 25-të.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 Struga.info | Privacy policy