FOTOT: Xherdan Shaqirit i vendosin UÇK-në pas ndeshjes së Zvicrës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zvicra fitoi me shifrat 2-0 në mbrëmjen e sotme kundër Irlandës. Në përfundimin e takimit, kishte një surprizë për Xherdan Shaqirin.

Një shqiptar i dha një veshje me simbolin e UÇK, duke u siguruar që Shaqiri ta vishte gjatë intervistës.

Por futbollisti i Lyon zgjodhi që ta hiqte menjëherë nga trupi për të mos i hapur më tepër telashe vetes.

Nga ana tjetër mediat në Zvicër shprehen se OKB e konsideron UCK si organizatë terr.oriste dhe për këtë arsye Shaqiri duhej të largonte telashet nga vetja.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy