Futbolli në Kolumbi, “arenë” e konfliktit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

U deshën më shumë se një orë për të përfunduar pjesa e parë e ndeshjes në qytetin port të Kolumbisë, Barranquilla. Kjo ndodhi pasi ndeshja e javës së kaluar në kuadër të Copa Libertadores midis nikoqirit America de Cali dhe klubit brazilian Atletico Mineiro u ndërpre disa herë. Granatat tronditëse shpërthyen në rrugët pranë stadiumit, sirenat e policisë nuk ndaleshin dhe…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy