Gattuso afër vazhdimit të kontratës me Napolin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gennaro Gattuso është afër ta nënshkruajë kontratën e re me Napolin, raporton “La Gazzetta dello Sport”.

Sipas kësaj gazete, Gattuso pritet ta firmosë kontratën e re para fundit të këtij viti.

Kontrata e Gattusos me Napolin skadon në fund të stinorit. Ai pritet ta vazhdojë kontratën për dy vjet dhe do të ketë pagë vjetore prej 1.9 milionë euro.

Gattuso gjendet në krye të Napolit që nga dhjetori i vitit 2019.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy