Gattuso pa marrëveshje

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gennaro Gattuso mund të largohet në fund të këtij edicioni nga Napoli.

Klubi italian nuk është i kënaqur me rezultatet e arritura nga trajneri dhe nuk do t’ia vazhdojë kontratën.

Kontrata e Gattusos përfundon në verë të këtij viti. Sipas mediave italiane, drejtuesit e klubit nuk e kanë ndërmend t’i ofrojnë kontratë të re.

Madje, skuadra e Napolit tashmë ka identifikuar zëvendësuesin e Gattusos. Trajneri i Veronas, Ivan Juriq, po pëlqehet nga napolitanët.

Advertisement

Në mesin e trajnerëve është edhe Rafael Benitez.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy