Gjimnasti Verniaiev përjashtohet nga Lojërat Olimpike për shkak të dopingut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kampioni olimpik në gjimnastikë, Oleg Verniaiev do t’i humbasë Lojërat Olimpike “Tokio 2020” për shkak të suspendimit pas testit të dështuar të dopingut.

Gjimnasti nga Ukraina nëpërmjet një postimi në “Instagram” të martën, ka njoftuar se ka rezultuar pozitiv për substancën e ndaluar meldonium dhe u suspendua me anë të një vendimi nga Fondacioni i Etikës…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy