“Grupi i Ferrit”, Spanja i jep një “shans” Shqipërisë, Italia dhe Kroacia kokë më kokë për 1 biletë kualifikimi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Grupi i Ferrit”, Spanja i jep një “shans” Shqipërisë, Italia dhe Kroacia kokë më kokë për 1 biletë kualifikimi

Ka pak humbje në Grupin B të Euro 2024, me Spanjën që është kualifikuar, por Italia, Shqipëria dhe Kroacia ende luftojnë si për biletën e dytë ashtu edhe për vendin e tretë.

Pasi kanë siguruar vendin e parë në grupin e tyre, spanjollët kanë pak arsye për të rrezikuar në ndeshjen ndaj Shqipërisë, aq më tepër që Rodri i pezulluar, nuk luan.

Luis de la Fuente pritet të bëjë disa ndryshime në formacionin e tij fillestar, të cilat mund t’u japin skuadrëe shqiptare shpresë për një fitore që mund t’i dërgojë direkt në 16-shen e fundit.

Silvinho pritet të vazhdojë me ndryshime taktike.

Advertisement

Në ndeshjen tjetër të grupit, Kroacia ka një shans të fundit për të vazhduar në një event të madh me skuadrën që dalëngadalë është gati të hyjë në librat e historisë.

Zlatko Dalic nuk ka mundur të gjejë një mënyrë për të festuar një tripletë për skuadrën e tij në fazën finale, një domosdoshmëri nëse ata nuk duan të kthehen në shtëpi herët.

Përballë tij është Italia e Luciano Spallettit, e cila ishte e dobët ndaj Spanjës dhe tani mund të jetë në telashe, edhe pse një barazim mjafton që ata të kualifikohen si nënkampione.

Ndeshjet sot 

Advertisement

Ora 21:00 Shqipëri-Spanjë

Ora 21:00 Kroaci-Itali

/vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy