Guardiola: Edhe në Dortmund do të kërkojmë fitore

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka thënë se skuadra e tij do të kërkojë fitore edhe në ndeshjen e dytë çerekfinale të Championsit ndaj Borussia Dortmundit.

City fitoi 2:1 të martën mbrëma në Angli, me gol të shënuar në minutën e 90-të.

“Do të shkojmë në Dortmund për të fituar ndeshjen. Në pjesën e parë sonte nuk ishim të shkathët kur e kishim topin në pronësi. Pjesa e dytë ishte dukshëm më e mirë dhe kemi pasur dy-tri shanse të pastra për të shënuar edhe golin e dytë e të tretë kur rezultati ishte 1:0. Ne kemi një rast tjetër javën e ardhshme”, ka thënë Guardiola për BT Sport. “Borussia Dortmundi është skuadër tipike e Ligës së Kampionëve. Ajo ka luajtur në këtë garë për kohë të gjatë dhe di si të paraqitet këtu. Por ne shkojmë në Gjermani për të shënuar”, ka shtuar Guardiola.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy